Vlasy v zimě
3D Salón znovu obnovil tzv. “Povídání o kráse” tentokrát na téma “Vlasy v zimě“, tento článek “Vlasy v zimě” vyšel dnes 5.1.2017 v časopise Sedmička.
Vlasy v zimě
- Vlasy nesmí být zavlhlé – mohou namrzat
- Neměli by se stahovat zvlhlé nebo mokré do gumičky = šupiny vlasu se neuzavřou tzn. vlas zůstává otevřený čili náchylný na mechanické poškození. Vlas se potom může jevit křehký, lámavý a má špatný statický náboj (vlasy lítají)
- Vlas se nejen štěpí podélně (tzv. chlupatění) a rodvojují se konečky
- Límce, čepice, šály = postrach vlasu, vlasy více elektrizují a je třeba je stabilizovat. (Např. výživnou maskou s norkovým olejem)
- Výživné masky můžeme využít i na suché vlasy, potom zde působí jako přirozený ochranný film. Jak na to? V dlaních si rozetřeme menší množství masky a aplikujeme na vlas od poloviny ke konečkům
- Dále můžeme využít především proti tzv. chlupatění vlasů olejíčků s leskem, které nejsou tolik mastné – čili nezatěžují vlas
- V zimě doporučujeme tzv. Kyselou lázeň (ocet, citrón, kyselina vinná). Jak na to? Štávu z ½ citrónu nebo cca. 1 kávová lž. Kyseliny vinné/ octové rozmícháme do 0,5l vody a provedeme tím závěrečný oplach (nesmýváme). Tato kyselá lázeň uzavírá šupiny vlasů a tím vlas chrání – lehce tuží a opět podporuje lesk
- Lak na vlasy, když v tomto období použijeme lak měl by být suchý. Jak na to? Nikdy nelakujeme vlasy po povrchu, ale nadzvedneme vždy pramen vlasů (například na temeni, nad čelem, postraní partie) a¨pramen podlakujeme (ne na pokožku)
- Nepodceňovat ochranu vlasů v zimě, vhodná je například kapuca. Když nám vlasy v zimě přesto navlhnou, tak není dobré je hned rozčesávat – sníh z vlasu vytřepeme , vysušíme a teprve potom češeme!
Vlasy v sauně
- Důležitá pokrývka hlavy (čepice, materiál – len/bavlna)
- Nebo opět aplikujeme výživnou masku
- Pokud toto nedodržíme, vlasy jsou matné, suché, opět lítají a mohou se i lámat
- Sauna je určitě zdravá, ale z hlediska vlasů musíme využít rozhodně této ochrany