Martiny Bžochové

Lucie Trmíková

Lucie Trmíková je česká divadelní a filmová herečka, zpěvačka a scénáristka, držitelka ceny Alfréda Radoka za nejlepší ženský herecký výkon.

 

“O 3D salonu Martiny Bžochové jsem se dozvěděla úplnou náhodou od kamarádky, se kterou jsem byla u moře. Všimla jsem si, že má jiné vlasy, než nosila dřív, nechala si sice dlouhé, jako předtím, ale najednou jich měla kolem hlavy jakoby dvojnásob a v krásných přirozených vlnách. A hlavně jsem zaregistrovala, že se o ně skoro vůbec nemusí starat, nijak zvlášť upravovat, krom toho, že z nich každý den vymyje sůl z moře a vysuší si je. Tak jsem se jí zeptala, kdo ji stříhal a ona mi pověděla o Martině.

Já sama mám vlasy taky dlouhé, vlnité, ale mnohem hustší než ona, a celý život hledám kadeřníka, který by mi je ostříhal tak, abych neměla na hlavě máničku a nemusela přitom do vlasů každý den dávat polovinu tuby nějakého tužícího přípravku. Taky už od svých dvaceti šedivím a toužím po barvě, která by mi šediny zakryla a přitom to vypadalo přirozeně, k nerozeznání od mých původních přírodně barevných vlasů. Jsem ten typ, co nemá rád razantní změny, mám svoje vlasy ráda a chci, aby vynikla jejich bohatost.

Když jsem k Martině přišla, první co na mě zapůsobilo pozitivně a čím si mě okamžitě získala, bylo to, že se na mě podívala, že si mě prohlédla. Myslím tím podívání v pravém slova smyslu. Nezkoukla jen vlasy, ale mě celou, odhadla moji osobnost. Hned jí bylo jasné, aniž bych to vůbec musela vyslovit, že nejsem typ na nějaké razantní změny délky nebo barvy, pochopila, asi intuicí :-), že pro mě je na prvním místě přirozenost a přírodní vzhled. Domluvily jsme se, že vlasy nebudeme krátit, že jim naopak dáme šanci narůst do větší délky. První věc, kterou Martina musela udělat, byla velmi jemná práce s nůžkami, aby zahladila stopy po předchozím razantním útoku na vlasy břitvou. Měla jsem vlasy ztenčené po délce, což z nich dělalo takové nehezké vypelichané ocásky. Taky mi hned na místě vlasy napustila olejem, který nádherně odstranil chlupatost vlasů, se kterou se potýkám celý život.

Během stříhání jsem se dozvěděla, jak o vlasy pečovat, jak a jaké (ne)používat šampóny, kondicionéry, zábaly, atd. Takže takové 2v1 – ke stříhání bylo jako bonus poučení o tom, co s vlasy dělat, abych je měla lesklé a hladké namísto mých přesušených a chlupatých.

Musím upřímně říct, že mě metoda Martiny Bžochové – 3D střih, naprosto nadchla. Martina stříhá na sucho, aby viděla, jak se vlasy chovají suché, vždyť mokré mají úplně jiný tvar. Pak nás nepřekvapí, když si po ostříhání vlasy vysušíme a najednou zjistíme, že jsou o několik centimetrů kratší, a že účes má jiný tvar, než jsme čekali. Další špičková věc je ta, že Martina vás ostříhá tak, abyste se svými vlasy měli co nejmíň práce, aby účes fungoval bez zdlouhavých úprav a nanášení různých stylingových přípravků. Konkrétně v mém případě mi Martina doporučila jen olej, který si mám denně do vlasů vtírat, abych je vyživila a vyléčila z jejich přeschlosti. Poslechla jsem ji, olej už měsíc používám a účinek je perfektní.

A co se týká barvy, jsem také nadšená. Martina našla odstín, který vychází z mé původní barvy a přitom kolorováním dodala vlasům naprostou přirozenost.

Prostě mi splnila sen, o kterém jsem si myslela, že je nesplnitelný.

Těším se, až zase přijdu na stříhání nebo na barvení, protože v 3D salonu Martiny Bžochové se mi dostane nejen absolutně profesionální péče, ale je tam navíc příjemná, uvolněná atmosféra. Martina asi ví, že smích léčí, protože se směje ráda a hodně. Dostanete u ní nejen péči o tělo, ale k tomu i pořádnou nálož nadhledu a pozitivní energie.”